Chcete uspořit energii?

Spočítejte si cenu Vaší izolace s naší firmou

m2

500,-(1 m² ve 20 cm)
cena v Kč bez DPH


Odeslání­m tohoto formuláře souhlasí­te se zpracování­m osobní­ch údajů.

Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi pěnou s otevřenou strukturou buněk a pěnou s uzavřenou strukturou buněk?

Obě izolační stříkané pěny: Pěna Stavpal s otevřenou strukturou buněk, tak pěna s uzavřenou strukturou buněk jsou vynikající izolační materiály. Rozdíl mezi pěnami spočívá v tom, že izolace s uzavřenou strukturou buněk je vodotěsná a neumožňuje pohyb vody. Naproti tomu stříkaná pěna s otevřenou strukturou buněk je difúzně otevřená a umožňuje průchod vodní páry, což zabraňuje výskytu plísní. Stavbní kostrukce může dýchat.


Jaké jsou rozdíly mezi střešní pěnou na ploché střechy a izolační pěnou, která se používá na izolaci zdi, stropu a podob

Polyuretanové pěny jsou jednosložkové nebo vícesložkové produkty vytvořené na molekulové úrovni pro konkrétní účel a použití. Střešní pěny nabízejí vyšší hodnotu pevnosti v tlaku, hladší povrch a vynikající hodnotu R (izolační tepelný odpor) a pomalejší reakční čas při jejich výrobě, což je velice důležité pro celkový výsledek strešní izolace, zatímco pěny určené na stěny, stropy mají rychlejší dobu reakce, nižší hustotu objemu cca 35- 42kg/m3 a vyšší výtěžnost. Takovéto pěny nesmí být použity pro izolaci střech, nesplňují přísně stavební normy a mají jinou požární klasifikaci než ostatní izolační pěny.


Co je izolační systém na bázi vzduchové bariéry?

Vzduchová bariéra funguje tak, že izolační pěna nabyde až na 150 násobek svého objemu,vytvoří izolační bariéru, která eliminuje únik tepla a proudění vzduchu samotnou izolací. Izolační pěna s otevřenou či uzavřenou strukturou buněk šetří nemalé finanční prostředky za energie a zlepšuje komfort bydlení.

Systém stříkané polyuretanové pěny s uzavřenou strukturou buněk Stavpal zpevní stavební konstrukci. Použití je takřka neomezené od zateplení stropu, přes stěny, až po podlahy, z jedné aplikace získate vynikající izolační vlastnosti a téměř nulovou propustnost vzduchu za účelem zlepšení životnosti budov, jejich energetické účinnosti, zdraví a bezpečnosti jejich obyvatel.


A co plíseň?

Pro tvorbu plísní jsou třeba tři věci: vlhkost, teplý vzduch a zdroj potravy. Izolace z polyuretanové pěny nemá žádnou nutriční hodnotu a není považována za zdroj potravy pro plísně. Izolace Stavpal v dané tloušce vytvoří celistvou izolační vrstvu, eliminuje proudění vzduchu, snižuje potenciál hromadění vlhkosti. Rovněž eliminuje pohyb vzduchu v dutině stěny. Jiné izolace nejsou tak úspěšné v omezování průniku vzduchu a zajištění dostatečné zateplení domu k tomu, aby byla eliminována kondenzace na povrchu, a tudíž zvyšují možnost vytvoření prostředí náchylného k tvorbě plísní.


Stříkaná pěna je ekologická

Tato technologie je šetrná k životnímu prostředí, protože každý sud produktu EXY 39, EXY 45 obsahuje recyklovaný obsah cca 3000 plastových lahví. Izolační pěna s otevřenou strukturou buněk je 100% vyrobena na vodni bazi nezatežuje životní prostředí a je nezavadná. Složení produkt Stavpal NEOBSAHUJE žadné sojové oleje a jine přísady, rovnež neobsahuje ricinový olej - Castro olej. Izolacni pěny Stavpal neobsahuji žadné náhražky a jsou vyraběny kvalitnich čistých materiálů.

V žadném pripadě NELZE JAKKOLIV SROVNÁVAT z jinými izolačnimi pěnami na trhu.

Po instalaci dojde k citelnému snížení spotřeby energie, snížení uhlíkové stopy v důsledku nižší spotřeby energie a naopak méně fosilních paliv, přičemž jako první na světě využívá moderní technologii zajišťující nulový potenciál globálního oteplování (GWP) a nízký potenciál ničení ozonové vrstvy (ODP).


Instalace v chemicky citlivých prostorech

Stříkanou pěnovou izolaci Stavpal lze použít v jakémkoli prostředí, včetně chemicky citlivých prostředí za předpokladu, že instalace bude zvládnutá stejně jako jakákoli jiná řádná instalace. To znamená dobře se starat o produkt, zajišťovat bezpečnost materiálu a postupy při manipulaci a zajistit, aby instalaci prováděl kvalitně vyškolený a schopný aplikátor.


Jaké zařízení je třeba k aplikaci – nástřiku pěny?

Systémy stříkané polyuretanové pěny vyžadují speciální aplikační zařízení jako například čerpadla, dávkovací zařízení a stříkací pistole. Společnost Stavpal nabízí výběr zařízení nejvyšší kvality pro správnou aplikaci izolace ze stříkané polyuretanové pěny od výrobce GAMA. Zařízení a materiály jsou prodávány kvalifikovaným dodavatelům.


Jaké je složení stříkané pěnové izolace?

Stříkaná pěna je jedinečná, unikátní směs dvou látek (složka A Isokyanátu a složka B pryskyřice), při jejichž smíchání pod určitou teplotou a tlakem vznikne směs, ve které nadouvadla vytvoří obrovské množství malých vzduchových bublinek. Směs pomocí nadouvadel expanduje na 50 až 150 násobek svého původního objemu, v závislosti na druhu použitých nadouvadel. U pěny Stavpal je používáné nadouvadlo voda, tedy pěna je vyrobena na vodní bázi. Pěny dělíme dle vzniklé buněčné struktury na otevřenou, nebo uzavřenou strukturu buněk. To je velký rozdíl a je nutné pochopit výhody a nevýhody. Je nutná znalost odborné a dobře proškolené aplikační firmy.


Kde všude je možné stříkanou pěnovou izolaci použít?

Stříkanou pěnovou izolací lze nahradit prakticky veškeré tzv. klasické izolační postupy a materiály, ať tepelně izolační, tak hydroizolační při výstavbě, nebo rekonstrukci objektů. Používá se od izolace základů, izolace podlah až po izolaci obvodového pláště budov a střech (včetně izolace plochých střech). Každá pěnová izolace má své technické parametry a vlastnosti. Odborníci naší firmy Vám rádi doporučí použití pro danou aplikaci.


Jaký je rozdíl mezi pěnou Stavpal a jinými produkty?

V Evropě je řada firem, které nabízí různé pěny, které jsou často náhražkou kalitních pěn, nebo jsou doslova nebezpečné a používají zakázané látky, jsou hořlavé a toxické. Zákazník nepozná rozdíl a často naletí na různé triky firem, které nemají ani dostatečné vybavení, zázemí, odbornost.

Dalším faktorem je i cena. Nekvalitní pěna je levnější v řádu desítek procet a zákazník zvolí sice levnější pěnu a myslí, že ušetří, což je pravý opak. V domnění, že má kvalitní stříkanou pěnu, defakto prodělá a neušetří žádné peníze. Dále může docházet ke značným problemům z plísní, scvrkávání pěny a podobně.

Pro zvolení kvalitní pěny je nutná nezávislá certifikace v různých laboratořích, které opravdu potvrdí parametry izolační pěny. Dále přečíst si o daném produktu na internetu, což je velice dobrý nástroj k posouzení. Spousta menších firem v České republice uvádí superlativa o tom, odkud pěna pochází, kdo ji vyrábí, mění jméno produktu. Na certifikátu v ČR je možné uvést informaci, že daná firma je výrobce a zákazník nemá šanci zjistit, co to je za produkt a vzniká tak velký problém. Některé firmy tvrdí, že používají směs, která je vyrobena na sójové bázi a podobě. Protože ale sójová báze představuje méně než 2% produktu, máme pocit, že se jedná o zavádějící informace. Izolační materiály Stavpal nelze srovnávat - porovnávat s jinými produkty, které se běžně vyskytují na trhu.


Jak dlouho vydrží stříkaná pěna?

Správně nainstalovaná pěna nemění svůj tvar a vydrží po celou dobu životnosti budovy. Stříkaná pěna drží velmi pevně a prakticky přilne na všechny podklady a je schopna se flexibilně přizpůsobit pohybu budovy.


Mohu nastříkat pěnovou izolaci na betonové zdi ve sklepě?

Ano, a to nejen na vnitřní stěny, ale i na venkovní zdi, například jako izolace základů před zasypáním hlínou. Pěnová izolace lze teoreticky nastříkat na jakýkoliv podklad. PUR pěna je ideální i např. pro nadkrokevní tepelnou izolaci. Je nutné použít k tomu určenou pěnu!


Kde je možné stříkanou pěnu použít?

Stříkaná pěnová izolace se používá k téměř libovolné aplikaci od izolace základu, až po izolaci střech. Nicméně, každá pěnová izolace má své aplikační vlastnosti a nesmí být zaměněna. Například pěna na základy nemůže být použita na izolaci plochých střech, má totiž zcela odlišné parametry. Pro izolaci základu není doporučeno používat otevřené buněčné pěny, pro tento druh se používá zavřená struktura buňky. Odborníci naší firmy Vám rádi doporučí použití pro danou aplikaci.


Jaké jsou výhody pěnové izolace oproti izolaci z minerální vlny, případně izolaci foukané?

Dobrý den, uvažujeme o zateplení půdních prostor a vybudování podkrovních místností v našem starším RD. Můžete mi sdělit, jaké jsou výhody pěnové izolace oproti izolaci z minerální vlny, případně izolaci foukané? Děkuji, Jana Pokorná, Trutnov

Nespornou výhodou pěnové izolace při zateplení půdy, oproti skládané izolační vrstvě z minerální vlny, je bezespárá technologie – celistvá vrstva tepelné izolace bez nutnosti mechanického kotvení. I při perfektní pokládce rohoží, nebo desek tepelné izolace z minerální vlny dochází k rozevření spár, které jsou příčinou vzniku tepelných mostů a tím i místem, kudy uniká teplý vzduch z místnosti, což je pro získání maximální tepelné ochrany objektu zcela nežádoucí.


Jaký je postup prací při použití pěny s uzavřenou strukturou buněk?

Zaujalo mne použití pěny Stavpal s uzavřenou strukturou buněk jako hydroizolační a zároveň tepelně izolační vrstvy pro zateplení podlahy (základové betonové desky). V tomto roce začínám stavět rodinný domek a použití tohoto materiálu uvažuji. Můžete mi sdělit, jaký je postup prací? Jan Hovorka, Jakubovice

Ano, pěnová izolace s uzavřenou strukturou buněk se běžně používá i pro zateplení a zároveň zajištění funkce hydroizolace základové desky. Schéma tohoto řešení najdete v odkazu nákresy. Uzavřená struktura izolační pěny Stavpal v kombinaci s hydroizolačním nátěrem zabraňuje průniku vlhkosti.

Aplikace se provádí přímo na základovou desku, jejíž povrch musí být suchý, zbavený prachu a mechanických nečistot. Pěna Stavpal je po několika minutách po aplikaci vyzrálá v celém svém objemu. Na vyzrálou pěnovou izolaci se pak aplikují další skladby podlahy, obvykle beton, nebo samonivelační anhydridová vrstva. Hustota pěny Stavpal- 41,5 kg/m3 poskytuje dostatečnou pevnost (2,11 Kg/cm2) při použití ve skladbě podlah.


Jako zákazník platím i odpad, který vzniká při aplikaci?

V televizi jsem viděl aplikaci konkurenční pěny a připadlo mi, že vzniká velké množství odpadu. Znamená to, že i tento zákazník platí? Děkuji za odpověď, Hana Matějková, Brno

Zákazník platí pouze kubaturu vypočtenou dle projektové dokumentace, nebo zaměření na místě, tzn. pouze čistou kubaturu pěny, která se rovná objemu v závislosti na tloušťce tepelné izolace a ploše. Množství materiálu, který se následně ořezává, se nezapočítává do ceny. Je tedy čistě v našem zájmu, aby docházelo k co nejmenším přestřikům, ale technologie instalace stříkané izolační pěny neumožňuje přestřiky kompletně eliminovat. Některé firmy, které jsou na trhu, nemohou provést přesný nástřik a to proto, že používají jiné pěny.


Je možné stříkat pěnu i shora?

Dobrý den, v létě tohoto roku plánuji rekonstrukci krytiny sedlové střechy na rodinném domku. Při té příležitosti zvažuji použití stříkané pěnové izolace. Je možné stříkat pěnu i shora – tzn. po rozkrytí střechy a odstranění původní foukané izolace, vypěnit prostor mezi krokvemi a plochu podlahy půdy? Děkuji za odpověď, Břetislav Vrána, Bořetice

Ano, instalace pěnové izolace je možno provádět i aplikací shora, při rekonstrukci střešního pláště lze doporučit i nástřik nadkrokevní izolace.


Příklad špatné praxe - chybně aplikovaná pěna

Špatně aplikovaná levná pěna se drolí jako prášek, nedrží a odpadá.


Spolupracujeme se společnosti:

 

STAVITELSTVÍ HORÁČEK PAVEL

Kontaktní adresa:

Žatčany 43
664 53 Žatčany

Tel.: +420 777 633 665
Email: info@izolacepal.cz

Fakturační adresa:

V humnech 661
664 56 Blučina

IČ: 74398938
DIČ: CZ8204043804

Bankovní spojení: 3804414333/5500